Пластичне мастило можна представити як «густу оливу». Мастило підшипників кочення зазвичай являє собою дрібні краплі базової оливи, рівномірно розподілені в згущувачі з присадками. Змінюючи пропорції цих інгредієнтів, можна отримати кілька різних мастил для різного застосування.

 

   СКЛАД ПЛАСТИЧНОГО МАСТИЛА  Пластичне мастило для підшипника

   Базове мастило складає від 70 до 95 % об'єму пластичного мастила, і його можна класифікувати по трьом категоріям:

  • мінеральне (очищений нафтопродукт)
  • синтетичне (продукт хімічної галузі)
  • натуральне (тваринного і рослинного походження)

   В пластичному мастилі міститься від 5 до 30 % згущувача, який утримує мастило і присадки, забезпечуючи функціональність мастила. Існують різні згущувачі на різних основах:

  • на основі мила із літію, кальцію, натрія або алюмінію
  • на основі глини, бетоніту або силікагелю

   Хімічні речовини, відомі як присадки, добавляються до пластичного мастила для досягнення або покращення окремих експлуатаційних характеристик. Найбільш поширеніприсадки:

  • Антикорозійна (покращує захисні властивості мастила)
  • Антиокислююча (сповільнює процес окислення базового мастила)
  • Антизадирна (підвищує несучу здатність мастильного шару)
  • Антизносна (запобігає контакт метал-метал за рахунок захисного шару)
  • Тверді присадки (забезпечують змащування в умовах, коли базове мастило стає неефективним)

 

   ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТИЧНИХ МАСТИЛ

   В технічних характеристиках мастила представлена інформація про її важливі властивості, включаючи включая:

   Клас консистенції NLGI. Згідно класифікації Національного інституту пластичних мастильних матеріалів США (NLGI) існує кілька класів консистенції пластичних мастил. Мастила з високою консистенцією, тобто густі мастила, мають високі класи NLGI, мастила з низькою консистенцією, тобто м'які мастила, мають низькі класи NLGI. Всього існує 9 класів NLGI. Для підшипників кочення, в основному, використовуються три класи мастил: NLGI 1, 2 и 3.

   Тип згущувача. В більшості мастил в якості згущувача використовується літієве, кальцієве і натрієве мило. Літієві і натрієві згущувачі мають широкий діапазон температур, зазвичай до 120 °C. Діапазон температур кальцієвого мила обмежується 80 °C, однак воно забезпечує хороший захист від води, в тому числі, морскої води. Комплексне мило зазвичай володіє покращеними властивостями і витримує більш високі температури.

   Точка (температура) краплепадіння. Точка краплепадіння визначає температуру, при якій мастило втрачає свою консистенцію і перетворюється в рідину. Ця температура не визначає максимальну робочу температуру мастила.

   В'язкість/тип базового масла. В'язкість— це здатність рідини до течії чи міра внутрішнього тертя, протидіючого зсуву шарів рідини. В'язкість залежить від температури і тиску. Вязкость базової оливи в мастилі зменшується з підвищенням температури і підвищується при зниженні температури. З іншої сторони, в'язкість базової оливи в мастилі підвищується з ростом тиску.

   Діапазон температур для мастил розділяється чотирьма гарничними значеннями температури:

  1. Нижня температурна межа (LTL)
  2. Нижня межа робочих температур (LTPL)
  3. Верхня межа робочих температур (HTPL)
  4. Верхня температурна межа (HTL)

 

   ПІДБІР ПЛАСТИЧНОГО МАСТИЛА

   Всі прийняті міри для продовження терміну служби підшипника зводяться до нуля, якщо мастило обрано не правильно. Тому вибір правильного мастила дуже важливий для успішної роботи обладнання. Мастило на основі мінеральної оливи і літієвого згущуувача класу NLGI 2 підходить для більшості випадків застосування. Однак слід враховувати всі впливові фактори, що як підібрати пластичне матила описані нижче. Перед вибором мастила зберіть всю відповідну інформацію:

  • галузь застосування
  • тип и габаритні розміри підшипника
  • навантаження на підшипник
  • робоча і навколишня температура
  • частота обертів
  • орієнтація валу
  • зовнішні фактори
  • відомості про забруднення

   

   Зазвичай відкриті підшипники змащуються після монтажу. Найважливіша причина для цього  — чистота. Чим пізніше наноситься мастило, тим менша вірогідність попадання забруднення в підшипник. Підшипники слід змащувати до монтажу, якщо нема можливості для змащування після.

Змащування підшипників

 

   Ефективне і правильне змащування пластичним мастилом сприяє значному зниженню випадків передчасних відмов підшипників та простоїв обладнання.

Дізнайтесь детальну інформацію у нашого менеджера за номером ✆ 094 808-90-90 ✉ info@upk.com.ua