Монтаж

 

    Приблизно 16% передчасних виходів підшипників з ладу відбувається в результаті неякісного монтажу або застосування неправильних методів монтажу. Правильний вибір методу монтажу підшипникового вузла допоможе продовжити ресурс підшипника і уникнути витрат, пов'язаних з його передчасним виходом з ладу і ризиком пошкодження обладнання.


    ☑️ Монтаж підшипників в холодному стані
Мало- і средньогабаритні підшипники зазвичай монтуються в холодному стані. Традиційно підшипники встановлювалися за допомогою молотка і відрізка старої труби. За допомогою монтажного інструменту SKF зусилля прикладаються безпосередньо до встановлюються з натягом кільцям, що захищає підшипник від пошкоджень.


    ☑️ Монтаж підшипників в нагрітому стані
Як правило, для нагріву підшипників перед монтажем використовуються масляні ванни. Однак даний метод може привести до забруднення і передчасного виходу підшипників з ладу. У зв'язку з цим широке поширення отримав метод індукційного нагріву підшипників, оскільки він забезпечує найбільш високий ступінь керованості процесом, будучи при цьому ефективним і безпечним.


    ☑️ Монтаж підшипників за допомогою гідравлічних інструментів
Компанія SKF однією з перших запропонувала використовувати гідравлічні методи для монтажу підшипників (зокрема, метод гідрораспора SKF і метод точного монтажу SKF Drive-up).
Дані методи допомагають спростити складання підшипникових вузлів і забезпечують правильний монтаж деталей.

 

Демонтаж

    При демонтажі підшипників необхідно уникати пошкоджень інших деталей обладнання, таких як вал або корпус, оскільки це може привести до зниження ефективності роботи механізму і скорочення терміну його служби. Для здійснення безпечного,
точного і ефективного демонтажу кожного підшипникового вузла можуть застосовуватися як механічний або гідравлічний методи, так і метод демонтажу за допомогою нагрівання.


    ☑️ Механічний демонтаж
Вибір відповідного знімача для демонтажу є особливо важливим фактором при підготовці до проведення даного виду робіт. Для безпечного та ефективного демонтажу підшипника важливий тип знімача і його максимальне демонтажне зусилля. При демонтажі підшипника необхідно, по можливості, прикладати демонтажне зусилля до кільця, встановленому з натягом. Для демонтажу підшипників SKF пропонує повний асортимент зручних і простих механічних і гідравлічних знімачів, а також знімачів, оснащених гідропідсилювачем.


    ☑️ Демонтаж за допомогою нагріву
Внутрішні кільця циліндричних роликопідшипників зазвичай монтуються на вал з великим натягом, що потребує значних зусиль при їх демонтажі. Використання нагрівального обладнання дозволяє виконати легкий і швидкий демонтаж підшипника з мінімальним ризиком пошкодження деталей підшипникового вузла. SKF пропонує асортимент нагрівального обладнання для демонтажу внутрішніх кілець циліндричних роликопідшипників.


    ☑️ Демонтаж підшипників за допомогою гідравлічних інструментів
Гідравлічні інструменти SKF часто є кращим засобом для демонтажу великогабаритних підшипників та інших компонентів. Використання гідравлічних насосів, гайок і методу гідрораспора дозволяє докладати необхідних зусиль при демонтажі підшипників і інших деталей.

 

 

    Онлайн-інструкції по монтажу і демонтажу підшипників
    На сторінці skf.ru/mount ви можете отримати безкоштовний доступ до інформації по монтажу і демонтажу підшипників і корпусів підшипників SKF. Тут представлені покрокові інструкції по монтажу і демонтажу. Система також пропонує інформацію про відповідні інструменти і мастильних матеріалах. Користуючись даними онлайн-сервісом ви в будь-який час можете звернутися до знань і досвіду SKF.