Ущільнення підшипників

 

➢Зовнішні ущільнення

 Є два типи ущільнень підшипників:

· контактні ущільнення

· безконтактні ущільнення

   Ущільнення, що контактують із нерухомими поверхнями, відомі як статичні ущільнення. Ефективність роботи даних ущільнень залежить від можливості їх поперечного перерізу до радіальної або осьової деформації при монтажі. Типовими прикладами є прокладки та кільцеві ущільнення.

   Ущільнення, які контактують зі ковзними поверхнями, називаються динамічними ущільненнями і використовуються для ущільнення проміжків між нерухомим компонентом, наприклад, корпусом і компонентом, що обертається (зазвичай це вал). Вони утримують мастило всередині і не допускають забруднень у підшипниковий вузол.

Ущільнення підшипників

   Безконтактні радіальні ущільнення валу забезпечують ефект ущільнення за рахунок вузького і відносно довгого зазору, який може бути розташований в осьовому, радіальному або в обох напрямках.

Ущільнення підшипників

 

➢Вбудовані ущільнення

 

Серед вбудованих ущільнень підшипників розрізняють захисні шайби та контактне ущільнення.

 

   ✓Захисні шайби

   Захисні шайби з листової сталі є безконтактними ущільненнями та використовуються для вузлів, що працюють в умовах середньої забрудненості, де відсутня небезпека на підшипник води, пари тощо. Захисні шайби також використовуються в тих випадках, коли важливо знизити тертя через швидкість або робочу температуру. Підшипники змащуються на весь термін служби та не призначені для повторного змащування.

Ущільнення підшипників

   Форма захисних шайб утворює:

· Вузький зазор між заплечиком внутрішнього кільця та горизонтальною кромкою ущільнення

· Ефективне лабіринтне ущільнення в комбінації з виточкою в заплічнику внутрішнього кільця

 


   ✓Контактні ущільнення

   Вбудовані ущільнення підшипників зазвичай виготовляються із еластомерів, армованих листовою сталлю. Контактне ущільнення бажано застосовувати для запобігання пошкодження підшипників, там, де потрібно забезпечити підвищений захист від проникнення забруднень, є волога або водяний туман, а також потрібно забезпечити тривалий термін служби при мінімальному обслуговуванні.

   Спосіб контакту ущільнення з кільцем підшипника залежить від типу підшипника та конструкції ущільнення. Кромки ущільнення можуть контактувати одним з наступних способів:

 

Ущільнення підшипників

   Для радіальних шарикопідшипників компанія SKF розробила вбудовані безконтактні ущільнення, які утворюють надзвичайно малий зазор з внутрішнім кільцем, і вбудовані ущільнення з низьким коефіцієнтом тертя, які практично не контактують з внутрішнім кільцем. Обидва ущільнення задовольняють високим вимогам щодо ущільнення та забезпечують мале тертя у підшипнику.

   Тому підшипники з такими ущільненнями можуть працювати на таких же частотах обертання, що і підшипники із захисними шайбами, але мають покращені ущільнювальні властивості. Вони змащуються на весь термін служби та не вимагають повторного змащування.

Ущільнення підшипників


   Потрібна допомога з підбором ущільнення?

  Зв'яжіться з нашим менеджером 094 808-90-90  ✉ info@upk.com.ua