Кожен підшипник має власний розрахунковий ресурс. Однак дослідження показали, що з певних причин далеко не кожен підшипник повністю його виробляє. Протягом життєвого циклу підшипника можна назвати найважливіші етапи, істотно які впливають його ресурс. До них відносяться монтаж, змащування, вивіряння, базовий моніторинг стану та демонтаж.
Якісне виконання робіт на цих етапах є надзвичайно важливим для забезпечення максимального терміну служби підшипників.
Використання правильних методів технічного обслуговування та застосування відповідного обладнання дозволить значно продовжити ресурс підшипників та, відповідно, підвищити ефективність та продуктивність механізмів.
Монтаж
Монтаж є одним із найважливіших етапів життєвого циклу підшипника. Якщо підшипник встановлюється неправильно, без застосування відповідного обладнання та методу монтажу, то термін його служби значно скорочується. Для ефективного монтажу та демонтажу підшипників потрібно використовувати механічні та гідравлічні методи або метод нагрівання. Правильний вибір методу монтажу для вашого підшипникового вузла допоможе продовжити ресурс підшипника та уникнути витрат, пов'язаних із його передчасним виходом з ладу.
Мащення
Правильне змащування є найважливішим етапом життєвого циклу підшипника. Мастильні матеріали повинні підбиратися з урахуванням області застосування підшипника та застосовуватися у правильній кількості перед початком використання підшипника. У процесі роботи потрібно періодичне змащування підшипника. Для досягнення оптимальних робочих характеристик та максимального терміну служби підшипника необхідно використовувати правильну кількість відповідного мастила через правильні інтервали часу. На практиці часто застосовуються методи ручного змащування, проте безперервне змащування має низку переваг. Безперервне змащування може виконуватися за допомогою автоматичних лубрикаторів, які забезпечують точну, дозовану подачу чистого мастила.
Вивірка
Після монтажу підшипників в агрегат (наприклад, двигун насоса), необхідно вивірити систему. Це зумовлено тим, що неспіввісність призводить до появи додаткового навантаження на підшипник, а також збільшення тертя та вібрації. У свою чергу, ці явища прискорюють втомне зношування і знижують ресурс як підшипника, так і інших деталей. Крім того, значно збільшується енергоспоживання та підвищується ймовірність передчасного виходу обладнання з ладу.
Базовий моніторин стану
Протягом усього періоду експлуатації підшипника необхідно здійснювати регулярний моніторинг основних параметрів. Регулярні перевірки стану дозволяють виявити потенційні проблеми та допомагають запобігти незапланованим зупинкам машин. Завдяки цьому технічне обслуговування обладнання може проводитись відповідно до виробничих планів, що підвищує продуктивність та ефективність роботи підприємства.
Демонтаж
У певний момент підшипник виробляє свій ресурс
та підлягає заміні. Незважаючи на те, що повторне використання підшипника не допускається, дуже важливо виконати його правильний демонтаж, щоб не вплинути на термін служби підшипника, що встановлюється на заміну. По-перше, правильні методи та інструменти для демонтажу допоможуть запобігти пошкодженню інших компонентів обладнання, таких як вал та корпус, які часто використовуються повторно. По-друге, неправильний демонтаж може бути пов'язаний із небезпекою для робочого персоналу.